Program Committee Members

Main Track

 Badings, Thom

 Bai, Fengshuo

 Bailey, James

 Baisero, Andrea

 Bajo, Javier

 Balsa, João

 Bandyopadhyay, Saptarashmi

 Banerjee, Bikramjit

 Banihashemi, Bita

 Bara, Jacques

 Barfuss, Wolfram

 Baroglio, Cristina

 Barthelemy, Johan

 Basilico, Nicola

 Basu, Debabrota

 Baum, Kevin

 Becker, Ruben

 Belahcene, Khaled

 Belardinelli, Francesco

 Belardinelli, Gaia

 Belpaeme, Tony

 Beltrame, Giovanni

 Bentahar, Jamal

 Bentert, Matthias

 Bergenti, Federico

 Beynier, Aurélie

 Bhuyan, Monowar

 Biancardi, Beatrice

 Bianchi, Reinaldo A. C.

 Billhardt, Holger

 Bilo, Vittorio

 Bilò, Davide

 Birk, Andreas

 Birmpas, Georgios

 Boehmer, Niclas

 Boella, Guido

 Boloni, Ladislau

 Bondi-Kelly, Elizabeth

 Bonet, Blai

 Bonnet, Grégory

 Botan, Sirin

 Bredereck, Robert

 Bromuri, Stefano

 Bullinger, Martin

 Burguillo, Juan Carlos

 Burigana, Alessandro

 Busatto-Gaston, Damien

 Calegari, Roberta

 Cao, Zehong

 Cardoso, Rafael

 Carlucho, Ignacio

 Carr, Steven

 Carrascosa, Carlos

 Casals, Arthur

 Castellini, Alberto

 Cavalcante Siebert, Luciano

 Cechlarova, Katarina

 Celikok, Mustafa Mert

 Cesari, Tommaso Renato

 Ceska, Milan

 Chakraborty, Debraj

 Chakraborty, Mithun

 Chan, Hau

 Chao, Yang

 Chapman, Archie

 Charles, Fred

 Chen, Jie

 Chen, Shuo

 Chen, Weiwei

 Chen, Yang

 Chen, Ziyu

 Cheng, Guangliang

 Cheng, Yukun

 Cheriyan, Jithin

 Chessa, Manuela

 Chiou, Manolis

 Chollet, Mathieu

 Christie, Samuel

 Chu, Chen

 Ciatto, Giovanni

 Ciortea, Andrei

 Collenette, Joe

 Colley, Rachael

 Collier, Rem

 Como, Giacomo

 Corruble, Vincent

 Costantini, Stefania

 Crandall, Jacob

 Cruciani, Emilio

 Cruz Garcia, Nuno

 Csáji, Gergely

 Cuayahuitl, Heriberto

 Cubuktepe, Murat

 Czupryna, Marcin

 D’Angelo, Gianlorenzo

 da Costa Pereira, Célia

 Dann, Michael

 Das, Srijita

 Dasgupta, Prithviraj

 Da silva, Felipe leno

 de Brito, Maiquel

 de Haan, Ronald

 de Jonge, Dave

 de Keijzer, Bart

 de Nijs, Frits

 De Sanctis, Martina

 de Silva, Lavindra

 De Vos, Marina

 Decker, Keith

 Delgrange, Florent

 Dell’Anna, Davide

 Della Monica, Dario

 Demri, Stéphane

 Dennis, Louise

 Dennis, Michael

 Dey, Palash

 Di, Sharon

 Diaz Alvarenga, Carlos

 Dierks, Ludwig

 Dima, Catalin

 Dimitrakakis, Christos

 Diéguez, Martín

 Doder, Dragan

 Dong, Huimin

 Doutre, Sylvie

 Drogoul, Alexis

 Du, Heshan

 Du, Yali

 Dubslaff, Clemens

 Duenez-Guzman, Edgar

 Durand, François

 Durand, Martin

 Durães, Dalila

 Dusparic, Ivana

 Dziubiński, Marcin

 Eck, Adam

 Engesser, Thorsten

 Englert, Matthias

 Ericson, Petter

 Escobar, Santiago

 Esfandiari, Babak

 Estornell, Andrew

 Euzenat, Jérôme

 Faigl, Jan

 Fain, Brandon

 Fang, Zhixuan

 Faria, Miguel

 Faruq, Fatma

 Fatima, Shaheen

 Feng, Zeyu

 Fernández Domingos, Elias

 Ferraioli, Diodato

 Ferrando, Angelo

 Fervari, Raul

 Fitzgerald, Tesca

 Fitzsimmons, Zack

 Flammini, Benedetta

 Fonseca, Henrique

 Fornara, Nicoletta

 Fraga Pereira, Ramon

 Freitas Dos Santos, Thiago

 Fukuta, Naoki

 Galimullin, Rustam

 Galland, Stéphane

 Gan, Jiarui

 Ganapathi Subramanian, Sriram

 Garcia, Julian

 Gaudl, Swen

 Gaudou, Benoit

 Gautier, Anna

 Ghosh, Sujata

 Gilbert, Hugo

 Gini, Maria

 Giudici, Paolo

 Gmytrasiewicz, Piotr

 Goldsmith, Judy

 Gombolay, Matthew

 Gomez-Sanz, Jorge

 Gonen, Rica

 Gonzalez, Gabriel

 Gourves, Laurent

 Governatori, Guido

 Griffiths, Nathan

 Gross, Roderich

 Grund Pihlgren, Gustav

 Gualà, Luciano

 Guessoum, Zahia

 Guo, Hao

 Guo, Mingyu

 Gürcan, Önder

 Han, Dongge

 Han, The Anh

 Hao, Dong

 Hao, Jianye

 Haret, Adrian

 Hartmanns, Arnd

 Hayashi, Hisashi

 Heintz, Fredrik

 Heppenstall, Alison

 Heyninck, Jesse

 Hiatt, Laura

 Hindriks, Koen

 Hoenig, Wolfgang

 Holvoet, Tom

 Hommersom, Arjen

 Howley, Enda

 Hu, Liang

 Huang, Longbo

 Huang, Xin

 Hulstijn, Joris

 Högni Vilhjálmsson, Hannes

 Irfan, Mohammad

 Iscen, Atil

 Ito, Takayuki

 Iwasaki, Atsushi

 Jafari, Alireza

 Jager, Wander

 Jia, Danyang

 Jiang, Lili

 Jokinen, Kristiina

 Jordán, Jaume

 Jurdzinski, Marcin

 Kaczmarczyk, Andrzej

 Kahng, Anson

 Kampik, Timotheus

 Karia, Rushang

 Kash, Ian

 Katt, Sammie

 Kazemi Moghaddam, Mahdi

 Kennedy, Bill

 Khairova, Nina

 Khan, Shakil

 Kiekintveld, Christopher

 Kimura, Kei

 Kleanthous, Styliani

 Knight, Sophia

 Knop, Dušan

 Knudson, Matt

 Kodric, Bojana

 Kokciyan, Nadin

 Konieczny, Sébastien

 Kopp, Stefan

 Koppel, Alec

 Koutecky, Martin

 Krajník, Tomáš

 Krysta, Piotr

 Kubler, Sylvain

 Kulkarni, Pooja

 Kurdziel, Marcin

 Kuusisto, Antti

 Kyrarini, Maria

 Lahijanian, Morteza

 Lakkaraju, Kiran

 Lang, Jérôme

 Laraki, Rida

 Laszka, Aron

 Latifian, Mohamad

 Le, Tiep

 Le, Tuan

 Lederer, Patrick

 Leitao, Paulo

 Leite, Joao

 Lenzner, Pascal

 Lespérance, Yves

 Letchford, Joshua

 Li, Anran

 Li, Bo

 Li, Guangliang

 Li, Jiaoyang

 Li, Minming

 Li, Pengdeng

 Li, Shuai

 Li, Siyuan

 Li, Tianyu

 Li, Tingting

 Li, Zun

 Libin, Pieter

 Lim, Kwan Hui

 Lin, Fangzhen

 Ling, Jiajing

 Lipkis, Rory

 Liscio, Enrico

 Lisowski, Grzegorz

 Lisy, Viliam

 Liu, Kai-Yuan

 Liu, Kweiguu

 Liu, Rui

 Liu, Shengxin

 Liu, Xinghan

 Liu, Yongmei

 Liu, Yuan

 Liuwen, Yu

 Loftin, Robert

 Lombardi, Michele

 Longo, Luca

 Loreggia, Andrea

 Lorig, Fabian

 Lucas, Gale

 Luckcuck, Matt

 Luo, Jieting

 Luo, Yuan

 Luperto, Matteo

 Lyu, Xueguang

 M. Sridharan, Ramanujan

 Ma, Hang

 MacAlpine, Patrick

 Mahajan, Aditya

 Mahmood, Yasir

 Mailly, Jean-Guy

 Mak, Terrence W.K.

 Malleson, Nick

 Malvone, Vadim

 Maly, Jan

 Mannion, Patrick

 Mao, Weichao

 Marcon Dos Santos, Gilberto Antonio

 Mariani, Stefano

 Marin, Alex

 Marsa Maestre, Iván

 Martin, Jean-Claude

 Martinez, Maria Vanina

 Martins, Bruno

 Martínez-Plumed, Fernando

 Mastropietro, Antonio

 Mathieu, Philippe

 Matignon, Laetitia

 Matsubara, Shigeo

 Mattei, Nicholas

 Maudet, Nicolas

 Meier, Arne

 Meli, Daniele

 Meneguzzi, Felipe

 Micalizio, Roberto

 Micha, Evi

 Mikulski, Lukasz

 Miller, Tim

 Mirsky, Reuth

 Misra, Neeldhara

 Mittelmann, Munyque

 Moerland, Thomas

 Mogavero, Fabio

 Mohammad, Yasser

 Molina, Jose M.

 Monaco, Gianpiero

 Montes, Nieves

 Morge, Maxime

 Moriyama, Koichi

 Morris-Martin, Andreasa

 Morvan, Gildas

 Mualla, Yazan

 Mukhopadhyay, Ayan

 Muller, Jean-Pierre

 Muller, Paul Fernand

 Murhekar, Aniket

 Musolesi, Mirco

 Müller, Jörg P.

 Naamani-Dery, Lihi

 Nakajima, Tatsuo

 Narang, Shivika

 Nardin, Luis Gustavo

 Naretto, Francesca

 Nath, Swaprava

 Naumov, Pavel

 Navarra, Alfredo

 Neustroev, Grigory

 Nguyen, Trung Thanh

 Nguyen-Ngoc, Doanh

 Niewiadomski, Artur

 Norling, Emma

 Novaro, Arianna

 O’Riordan, Colm

 Obraztsova, Svetlana

 Omicini, Andrea

 Oren, Nir

 Orlandini, Andrea

 Ossowski, Sascha

 Oualhadj, Youssouf

 Pacuit, Eric

 Padget, Julian

 Palmirani, Monica

 Panageas, Ioannis

 Pantoja, Carlos

 Papasotiropoulos, Georgios

 Pardo Ventura, Pere

 Parsons, Simon

 Pastrav, Cezara

 Pauchet, Alexandre

 Penicka, Robert

 Perelli, Giuseppe

 Perrault, Andrew

 Picard, Gauthier

 Picault, Sebastien

 Pierczyński, Grzegorz

 Piliouras, Georgios

 Pinciroli, Carlo

 Pini, Maria Silvia

 Pontelli, Enrico

 Porello, Daniele

 Porfirio, David

 Protopapas, Nicos

 Qiu, Wei

 Quatmann, Tim

 Quattrini Li, Alberto

 Rabinovich, Zinovi

 Radulescu, Roxana

 Raha, Ritam

 Rahman, Muhammad Arrasy

 Rai, Ravi Kant

 Raja, Anita

 Ralha, Célia Ghedini

 Ramasubramanian, Bhaskar

 Ramos, Gabriel De O.

 Ravenet, Brian

 Rebollo, Miguel

 Reiffenhauser, Rebecca

 Reis, Luis Paulo

 Ren, Chao

 Renda, Alessandro

 Renoux, Jennifer

 Reymond, Mathieu

 Ribeiro, Jandson S.

 Ricci, Alessandro

 Righetti, Guendalina

 Riveiro, Maria

 Rocha, Ana Paula

 Rocha Costa, Antonio Carlos

 Rodrigues, Odinaldo

 Rodriguez, Sebastian

 Rodriguez Aguilar, Juan Antonio

 Rodríguez-Soto, Manel

 Ronca, Alessandro

 Rosa Amado, Leonardo

 Rosenfeld, Ariel

 Rothe, Jörg

 Rotolo, Antonino

 Rovatsos, Michael

 Roy, Debraj

 Roy, Olivier

 Roy, Sanjukta

 Ruiz-Dolz, Ramon

 Rychlowska, Magdalena

 Röpke, Willem

 Sabouret, Nicolas

 Saephan, Meghan

 Saha, Indrajit

 Sahin, Erol

 Sakurai, Yuko

 Sanchez-Anguix, Victor

 Sariel, Sanem

 Sartor, Giovanni

 Satoh, Ichiro

 Satoh, Ken

 Saunier, Julien

 Schadenberg, Bob

 Schank, Jeff

 Schlotter, Ildikó

 Schmid, Martin

 Schuermann, Carsten

 Schwarzentruber, Francois

 Sciavicco, Guido

 Scoccia, Gian Luca

 Serafino, Paolo

 Serramia, Marc

 Sharma, Eklavya

 Sheidlower, Isaac

 Shen, Chen

 Shen, Weiran

 Sherstan, Craig

 Shi, Longxiang

 Shkatov, Dmitry

 Shu, Yao

 Sikdar, Sujoy

 Simoff, Simeon

 Sinapov, Jivko

 Sinha, Arunesh

 Skopalik, Alexander

 Smits, Aletta

 Solaki, Anthia

 Son, Tran Cao

 Sonar, Chinmay

 Soriano Marcolino, Leandro

 Sornat, Krzysztof

 Spinnato, Francesco

 Sreedharan, Sarath

 Sridharan, Mohan

 Steen, Alexander

 Stern, Roni

 Sugawara, Toshiharu

 Suilen, Marnix

 Sun, Zhaohong

 Swissler, Petras

 Szufa, Stanisław

 Tacla, Cesar A.

 Taillandier, Patrick

 Tallapragada, Pavan

 Tamminga, Allard

 Tan, Alysa Ziying

 Tan, Zhi

 Tan, Zongjun

 Tang, Hongyao

 Tappler, Martin

 Taverner, Joaquín

 Telang, Pankaj

 Terada, Kazunori

 Terano, Takao

 Thorve, Swapna

 Thummalapeta, Mourya

 Tiddi, Ilaria

 Tielman, Myrthe

 Tolksdorf, Nils

 Trescak, Tomas

 Trianni, Vito

 Tsang, Alan

 Tschiatschek, Sebastian

 Tydrichova, Magdalena

 Tzeng, Sz-Ting

 Ueda, Suguru

 Unhelkar, Vaibhav V

 Ustun, Volkan

 Vallati, Mauro

 van der Torre, Leon

 van Gemeren, Coert

 van Riemsdijk, M. Birna

 Varricchio, Giovanna

 Vasileiou, Stylianos Loukas

 Vazquez, Javier

 Velázquez-Quesada, Fernando R.

 Venable, Kristen Brent

 Venkatramanan, Srinivasan

 Ventura, Rodrigo

 Vered, Mor

 Verma, Arun

 Verma, Pulkit

 Viappiani, Paolo

 Villata, Serena

 Vinci, Cosimo

 Vinyals, Meritxell

 Volk, Matthias

 Vorobeychik, Yevgeniy

 Voudouris, Alexandros

 Wan, Yi

 Wang, Baoxiang

 Wang, Chenhao

 Wang, Ning

 Wang, Shihan

 Wang, Shoujin

 Wang, Wanyuan

 Wang, Weixun

 Wang, Xiao

 Wang, Xihuai

 Wang, Zhaodong

 Wang, Zhe

 Wayllace, Christabel

 Weiss, Gerhard

 Wen, Muning

 Wiedenbeck, Bryce

 Wienhöft, Patrick

 Wilde, Nils

 Wilson, Mark

 Wise, Sarah

 Woltran, Stefan

 Wu, Feng

 Wu, Xiaowei

 Wu, Zhaoxuan

 Wáng, Nicholas

 Wąs, Tomasz

 Xia, Lirong

 Xie, Yaqi

 Xing, Junliang

 Xu, Mengwei

 Xu, Xinyi

 Xue, Yexiang

 Yang, Tianpei

 Yang, Yaodong

 Yang, Yongjie

 Yao, Yuan

 Yeoh, William

 Yi, Jialin

 Yorke-Smith, Neil

 Yu, Han

 Yu, Sixie

 Yuan, Jing

 Yumak, Zerrin

 Zahedi, Seyed Majid

 Zalila-Wenkstern, Rym

 Zaman, Muhammad Aneeq

 Zambonelli, Franco

 Zargayouna, Mahdi

 Zatelli, Maicon Rafael

 Zhang, Dongmo

 Zhang, Min

 Zhang, Wenbin

 Zhao, Dengji

 Zhou, Kai

 Zhou, Ming

 Zhu, Shufang

 Zivan, Roie

 Wagdi, Alrawagfeh

 

 

Demo Track

Ayodeji O. Abioye Tobias Ahlbrecht Michael E. Akintunde
Parantapa Bhattacharya Filippo Bistaffa Jan Buermann
Rafael C. Cardoso Sukankana Chakraborty Sarel Cohen
Georgina Curto Rex Mirgita Frasheri Simona Frenda
Mehran Hosseini Fatema T. Johora Timotheus Kampik
Alexander Lam Maite Lopez-Sanchez Mahshid Mehr
Roberto Micalizio Payam Mousavi Samer Nashed
Gideon Ogunniye Yinghui Pan Gauthier Picard
Maria Silvia Pini Roxana Rădulescu Diederik M. Roijers
Mohammad D. Soorati Leandro Soriano Marcolino Alexandru Sorici
Charlie Street Stefano Tedeschi Zoi Terzopoulou
Alice Toniolo Onuralp Ulusoy Shihan Wang
Kai Wang Selin Zileli